Ajută și tu !

In perioada, 04-08.03.2022, Asociația Studenților Teologi Ortodocși împreună cu Parohia Sfânta Ecaterina – Paraclis Universitar organizează o strângere de ajutoare pentru oamenii năpăstuiți de războiul din Ucraina.

Sunt extrem de necesare alimente neperisabile (conserve, mezeluri vidate), dar și pături, saci de dormit, paturi pliabile, papuci de casă de unică folosință.

Totodată sunt necesare: produse pentru igienă personală, produse pentru bebeluși, medicamente: ser fiziologic, calmante (algocalmin, ibuprofen, antinevralgic), atât pentru adulți cât și pentru copii, antibiotice, antitermice, perfuzoare, garouri, pansamente, dezinfectanți.

Deoarece s-au organizat și alte strângeri de ajutoare, hainele sau încălțămintea nu mai sunt necesare!

Cei care dispun de aceste produse le pot aduce la biserica Sf. Ecaterina – Paraclis Universitar situată pe Strada Sf. Ecaterina nr. 5.

Cei care doresc să doneze să se adreseze personalului din Biserică (pangar, preoți slujitori, paraclisieri, cântăreți)!

Programul pentru primirea ajutoarelor este următorul:
Zilnic între orele 09:00 – 20:00 în perioada 04-08.03.