Daruind si primind bucurie #1

Cu ajutorul lui Dumnezeu, cu ocrotirea Sfintei Ecaterina si sprijinul credinciosilor, astazi am reusit sa raspundem apelului parintelui Nicolae Tanase de la Valea Plopului. Astfel, au fost cumparate: 40 kg de pastrav eviscerat, 5 kg icre de crap, 150 kg de fructe, 140 kg de legume, 20 kg masline, alimente, medicamente si materiale sanitare.

Astazi am ajuns cu cele cumparate la Valea Plopului, unde am fost primiti cu mare bucurie de catre parintele Nicolae Tanase si de oamenii inimosi care il ajuta sa poarte de grija celor 350 de suflete.

Adaugam cateva fotografii in speranta ca vor trezi aceleasi sentimente pe care le-am avut si noi, daruind si primind bucurie.

Multumim tuturor! Donatorii si ostenitorii vor fi pomeniti la Sfanta Liturghie la biserica unde slujeste parintele Nicolae Tanase si la biserica Sfanta Ecaterina.