Actiunea căminul de bătrâni Sf. Vasile

Pe 25 Noiembrie 2015, cu ocazia hramului Sfantei Mare Mucenita Ecaterina, ca o prelungire a bucuriei participarii la aceasta sarbatoare, studenti, membrii Asociatiei pentru copii si batrani Sfantul Hristoforparohia, enoriasi ai parohiei, impreuna cu preotul Olivian  Constantin au vizitat Caminul de batrani Sfantul Vasile – CENTRUL DE ÎNGRIJIRE ŞI ASISTENŢĂ NR.1, Sector 4, Aleea Resita.

Vizita a inceput cu binecuvantarea prinoaselor de catre parintele Olivian. A urmat o serie de  cantari religioase si colinde sustinute de studenti. In urma actiunii, peste 85 de batrani de la centru au beneficiat de o masa de pranz pe baza de peste. La sfarsitul mesei, studentii si membrii parohiei au stat de vorba cu batranii din centru.

[Best_Wordpress_Gallery id=”3″ gal_title=”25-11-2015-ActivitatiSociale”]